W roku szkolnym 2020/2021 w naszym Technikum bierzemy udział w projekcie „63 dni chwały! – Ocalmy od zapomnienia…”.

Celem projektu jest:
- przybliżenie uczniom sylwetek uczestników powstania warszawskiego;
- kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów;
- odszukanie miejsc związanych z powstaniem;
- odwiedzenie cmentarzy i złożenie na grobach zmarłych powstańców kwiatów i zapalenie zniczy - oddanie honorów poległym powstańcom;
- poszukiwanie informacji na temat ważnych wydarzeń oraz postaci, które miały istotny wpływ na kształtowanie się historii Polski:
- wzmacnianie wśród uczniów poczucia tożsamości narodowej - przywiązanie do historii i tradycji narodowych.

W ramach projektu uczestnicy odwiedzili wybrane miejsca pamięci w naszym mieście: Rynek, Klasztor OO. Bernardynów i miejscowy cmentarz gdzie na grobach żołnierzy i powstańców złożyli wiązanki i zapalili znicze. Porządkowali także zaniedbane, opuszczone groby poległych w obronie Ojczyzny.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych. Zajęcia miały na celu przypomnienie tamtych wydarzeń oraz postaci Bohaterów walk powstańczych. Młodzież przygotowała także znicz pamięci wyrażający podziękowania Powstańcom.

Serdecznie zapraszamy do lektury Echo Dnia – wersja papierowa z dnia 11.12.2020 r, gdzie ukaże się artykuł o realizowanym przez nasze technikum projekcie „63 dni chwały! – ocalmy od zapomnienia”:

logo monWP logo