Niepubliczne Technikum w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach  może poszczycić się „Kompanią Reprezentacyjną”.
Mieszkańcy Opatowa jak i całego województwa świętokrzyskiego  mogą podziwiać równo maszerujących i godnie prezentujących mundur kadetów, podczas wielu uroczystości państwowych, szkolnych oraz imprezach miejskich i wojewódzkich.
Głośne, doniosłe komendy, wydawane przez prowadzącego kompanię, wzbudzają ogólny podziw wśród zebranych. Uzyskanie tak widowiskowego efektu jest możliwe tylko dzięki żmudnej i wytrwałej pracy. Długotrwałe ćwiczenia kroku marszowego, zwroty, równe wykonywanie komend odbywają się pod czujnym okiem opiekuna kompanii reprezentacyjnej powoływanego przez Dyrektora Szkoły.
Życzymy wytrwałości w ćwiczeniach, gdyż kompania reprezentuje nie tylko Szkołę, lecz także powiat i miasto Opatów.