ITszkola LOGONasza placówka przystąpiła do programu IT Szkoła. Jest to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Poziom materiałów jest zróżnicowany.

W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.

W ramach studiów uczestnicy programu IT Szkoła otrzymują możliwość udziału w:

• certyfikowanych kursach e-learningowych
  • wykładach stacjonarnych oraz w formie DVD
  • konkursach tematycznych
  • akademickich kołach naukowych

W ramach współpracy ze szkołami program zakłada realizację następujących celów:

•  Podwyższenie kompetencji ICT uczniów szkół ponadgimnazjalnych niezbędnych do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach technicznych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia (OTWARTE KURSY IT, WSZECHNICA INFORMATYCZNA).  Program stwarza także możliwości rozwijania zainteresowań naukowych w tym zakresie uczniom uzdolnionym informatycznie (AKADEMICKIE KOŁA NAUKOWE, KONKURSY).
  •  Podwyższenie kompetencji nauczycieli w zakresie wybranych obszarów informatyki poprzez oferowane w programie specjalistyczne szkolenia stacjonarne i w formule e-learningowej (KURSY DLA NAUCZYCIELI).
  •  Wyłonienie, poprzez prowadzony w programie ranking online, najbardziej aktywnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego polskich szkół ponadgimnazjalnych (RANKING IT SZKOŁA).

Wszystkich chętnych uczniów do udziału w programie prosimy o zapisywanie się przez Pana Tomasza Kołodzieja, nauczyciela odpowiedzialnego za grupy e-learningowe programu.